субота, 24 грудня 2022 р.

16 днів проти насильства

  25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Варто наголосити, що від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

Мінсоцполітики наголошує, якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

  • 15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
      В нашому закладі практичним психологом Рижою О.М. було проведено низку заходів:
1. Завдяки онлайн-заходу учні першого класу навчилися відрізняти булінг від конфлікту та оперувати основними поняттями.
2. Учні ОКЗ "Орієнтир" приєдналися до створення соціальних роликів проти насилля.
3. З учнями 2 класу обговорили причини та наслідки булінгу. Зрозуміли різницю між конфліктом та булінгом.
4. Учні 3 та 4 класу ознайомилися з поняттям "Кібербулінг" та обговорили шляхи попередження булінгу та кібербулінгу. З'ясували всі можливі шляхи вирішення даної проблеми.
5. З батьками учнів початкових класів підняли тему " Знецінення - вид психологічного насилля". Ця тема нікого не залишила байдужим.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар